“Ucuz kahramanlık”

“Ucuz kahramanlık”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, belediye meclisinde İSKİ'nin su zammı teklifinin AK Parti ve MHP oylarıyla reddedilmesine, "Ucuz kahramanlık." diyerek tepki gösterdi.

İmamoğlu, İSKİ'nin zam talebinin belediye meclisinde geçmemesiyle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Teklifinin AK Parti ve MHP oylarıyla reddedilmesini "Ucuz kahramanlık" olarak nitelendiren İmamoğlu, şöyle konuştu:

"Talihsiz bir gündü. Biraz ucuz kahramanlık. Ucuz olduğu kadar da anlamsız bir siyasi hareket. Üzülerek yaşananları akşam dinledim arkadaşlarımdan. Zira tümüyle gerçekle uyuşmayan ne yapmak istediklerinin anlaşılmayan bir karar süreci işlettiler. Birincisi şunu söyleyelim; zamma karşı olmak diye bir kavram üzerinden önce gidelim. Hangi zamma karşısınız? Elektrik, akaryakıt, doğal gaza mı karşısınız?

Tüm bu zamları üst üste koyduğunuzda Türkiye'de ortalaması yüzde 50'nin üzerinde. Siz siyasi olarak zam yapılmasına karşı iseniz, ki AKP grubunun siyasi üslerinden talimat almadan hareket etmedikleri ortadadır. Nettir bu. Kendileri de bunu bilirler. Dolayısıyla bu talimat süreci böyle işletildiyse talimat verenlere keşke İstanbul'u düşünen meclis üyeleri şunu sorsalardı: Siz niçin akaryakıtta zam yaptınız? Ankara'daki milletvekilleri. Orada ve İstanbul meclisinde AK Parti üyeleri çoğunluk. Siz niçin orada akaryakıt, doğal gaz zammına karşı olmadınız? Milletle alay mı ediyorsunuz?"

Kaynak: Sputnik Türkiye