Shanghai'da üst düzey önlemler alınmış durumda

Shanghai'da üst düzey önlemler alınmış durumda

Shanghai Belediyesi koronavirüsünün önlenmesi ve kontrolü hakkında pazartesi günü bir açıklamada bulundu.

Son veriler Shanghai'da, biri ölüm olmak üzere 66 koronavirüsü vakası olduğunu üç kişinin ise tedaviye olumlu yanıt vererek iyileştiğini kaydetti. Hastalar arasında en büyüğü 88 ve en küçüğü 7 yaşında. 90 hastanın da belirtiler taşıması üzere kesin sonuç için karantinada tutulduğu söylendi.

Yetkililer, kamu hizmetleri gıda üretimi ve tedariki gibi günlük yaşamı sağlayan endüstriler dışında, yerel işletmelerin 9 Şubat'a kadar çalışamaya ara vermelerini duyurdu. Ayrıca, tıbbi, ilaç ve çevre koruma sektörleri de dahil olmak üzere salgın önleme ve kontrolü ile ilgili endüstriler de çalışmaya devam etmelidir.

EĞİTİM ÖĞRETİM FAALİYETLERİNE 17 ŞUBAT'A KADAR ARA VERİLDİ

Üniversiteler, liseler, ilkokullar, meslek okulları ve anaokulları dahil olmak üzere tüm eğitim kurumları 17 Şubat'a kadar tatil ilan edildi. Shanghai Eğitim Komisyonu, diğer illerden Shanghai'daki okullarına dönen öğrenciler ve öğretmenler için detaylı virüs taraması yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Pazar gününden bu yana, Shanghai havaalanlarında tüm yolcularının termal kamera ve sensörler ile vucüt ısıları ölçülmeye başlandı. Yüksek ateş belirtileri gösterenler doğrudan tedavi altına alınacak. Benzer şekilde, demiryolu yolcuları için de aynı prosedür uygulanmakta.

KENTE GİRİŞ ÇIKIŞLARDA SAĞLIK EKİPLERİ HAZIR BEKLİYOR

Shanghai ve Jiangsu Eyaletini birbirine bağlayan Shanghai metro hattı bölümü pazar günü seferlere kapatıldı. Pazartesi günü saat 14.00'dan itibaren, il sınır kontrol noktalarında şehre giren tüm araçlar durdurularak sağlık personeli tarafından taramadan geçiriliyor.

Shanghai ilgili işletmelerin üretim kapasitesi ve envanteri kapsamlı bir şekilde kontrol edilerek yasalara uygun olarak talep edilen acil durum malzemeleri tedarik edilmiş durumda. Acil ihtiyaçların karşılanması için özel ekipler hazır bir şekilde bekliyor.

Kaynak: Global Times