Rusya'dan Taliban iddialarına yanıt

Rusya'dan Taliban iddialarına yanıt

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya'nın Taliban ile "anlaşma" yaptığı yönündeki iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Zaharova, Rossiya 24 televizyonuna açıklamasında, "Bunun 'gişe bombası' olduğu yönündeki değerlendirmelere kesinlikle katılıyorum. Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) politik kampanyası için servis alanında Hollywood'un en iyi yönetmenleri çalışıyor." ifadesini kullandı.

Bu bağlamda, 1997 yapımı "Başkanın Adamları" adlı ABD komedisini hatırlatan Zaharova, "Başkanın Adamları filmini tekrar izleyin. ABD'deki seçim kampanyalarının nasıl sağlandığına bakın. Tam da senaryocular, Hollywood yönetmenler sayesinde. Her şey birbirini tutuyor. Uzun yıllardır bunu yapıyorlar. Rusya'nın Taliban ile anlaşma sağladığı iddiası da bu türden bir öykü, ABD içindeki politik mücadelenin bir parçası." değerlendirmesini yaptı.

Seçimlere az bir süre kaldığını, bu yüzden "tüm düğmelere" basıldığını dile getiren Zaharova, "Muhtemelen Amerikan gizli servisleri veya politikacılar tarafından ortaya atılan yeni bir şey, bir saçmalık, bir fake. Kaba bir fake." yorumunda bulundu.

Kaynak: Sputnik Türkiye