“Rus ordusu ülkemizin güvenliğini garanti edecek güçte”

“Rus ordusu ülkemizin güvenliğini garanti edecek güçte”

Rus ordusunun ülkenin güvenliğini garanti edebilecek güçte olduğunu söyleyen Rusya Devlet Başkanı Putin, "Rusya'ya ve müttefiklerimize yönelik saldırıları önlemeyi garanti edecek yeni perspektifli füze sistemleri geliştirme çalışmalarına devam edeceğiz." dedi.

Rusya Savunma Bakanlığı'nda her yıl düzenlenen ve savunma alanındaki çalışmaların değerlendirildiği toplantıda konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Silahlı kuvvetlerin genel analizi, askerlerimizin muharebe hazırlık seviyesinin yüksek olduğunu gösteriyor. Tüm birlikler, kendi sınıfları dahilinde verilen görevleri yerine getirecek, barışı ve Rusya'nın güvenliğini garanti edecek güçte. Uluslararası durumu ve mevcut riskleri dikkate aldığımızda, bu son derece önemli." diye konuştu. 

"YENİ FÜZE SİSTEMLERİ GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ" 

Ulusal öneme sahip konular arasında Rusya'nın savunma kapasitesi yeterliğinin sağlanmasının başı çektiğini söyleyen Putin, "Ne tür gelişmeler yaşanırsa yaşansın, ana vatanımızın her türlü potansiyel askeri tehditlerden güvenli ve garantili bir şekilde korunması bizim için değişmez bir görev olmalıdır. Rusya'ya ve müttefiklerimize yönelik saldırıları önlemeyi garanti edecek yeni perspektifli füze sistemleri geliştirme çalışmalarına takvime uygun şekilde devam edeceğiz." diye konuştu.  

Kaynak: Sputnik Türkiye