Muğla'da sağanak ve fırtına etkili oluyor

Muğla'da sağanak ve fırtına etkili oluyor

Muğla'nın turistik ilçeleri Bodrum ile Marmaris'te etkili olan sağanak ve fırtına yaşamı olumsuz etkiliyor.

Marmaris ilçesinde, gece saatlerinden itibaren etki gösteren kuvvetli yağış ve fırtınada ağaçlar devrildi. Saatteki hızı 65 kilometre ölçülen fırtına nedeniyle, limandaki bazı tekneler batma riskine karşı açıkta demir atarak bekledi.

Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, devrilen ve devrilmesi muhtemel ağaçları kaldırdı. Armutalan ve Adaağzı mahallelerinde bazı bölgelerde su birikintileri oluştu, derelerde oluşan çamurlu suyun dökülmesiyle sahil boyunda deniz kahverengiye döndü. Rüzgâr nedeniyle denizde dalgalar oluştu, yat limanındaki işletmeler, fırtınadan dolayı açılamadı. Vatandaşlar ve sürücüler sahil kesimlerde zor anlar yaşadı.

Marmaris'te, hızı saatte 65 kilometreyi bulan keşişleme ile adrenalin tutkunları sörf keyfi yaptı. Rüzgârın hızını azaltıp arttırmasından ve şiddetinden dolayı uçurtma sörfü yapamayan adrenalin tutkunları rüzgâr sörfü yaparak günü geçirdi. Dalgalar arasında rüzgâr sörfü yapanları, sağanağa rağmen vatandaşlar da kıyıdan ilgiyle izledi.

Bodrum ilçesinde de kuvvetli rüzgâr ve yağış etkili oluyor. İlçede dün gece saatlerinden itibaren etkisini artıran rüzgârın saatteki hızı 50 kilometreyi buldu. Öğle saatlerinde rüzgârla birlikte yağış da etkili olmaya başladı.

Açık denizde etkisini artıran rüzgâr nedeniyle oluşan dalgalarla deniz suyu, kıyıdaki iş yerlerinin balkonlarına kadar yükseldi, bazı iskeleler zarar gördü.

Meteorolojk uyarı yapılan ilçede, ilerleyen saatlerde rüzgârın hızının ve yağışın etkisinin artması bekleniyor.