Marmaris'te sağanak

Marmaris'te sağanak

Muğla'nın Marmaris ilçesinde sabah saatlerinde fırtına ile birlikte etkisini gösteren yağmur, akşam saat 16.00'da kesildi. Saat 18.00'dan itibaren aralıklarla sağanak yağmur etkisini göstermeye başladı. Marmaris ilçe merkezindeki Eski Datça Yolu, Pazar Yolu ve ana caddelerde yağmur suları göletler oluşturdu. Yeni Datça Yolu'nda toprağın gevşemesi sonucu beton istinat duvarı çöktü. Saat 20.00 ile 22.00 arası şiddetini artıran sağanak nedeniyle Marmaris'e 24 kilometre uzaklıktaki kırsal Değirmenyanı mevkii ile 35 kilometre mesafedeki Orhaniye ve 65 kilometre uzaklıktaki Bozburun mahallelerinde su taşkınları yaşandı. Üç kırsal mahallede imar planı olmadığı için ıslah edilmeyen dereler taştı. 5 iş yeri ve 3 evi taşan dere nedeniyle su bastı. Tarım arazileri göle döndü. 

Marmaris-Datça ve Turunç-İçmeler kara yolunda düşen kaya parçaları trafiği aksattı. Kara yolları ekiplerinin yaptıkları temizleme ile yol tekrar trafiğe açıldı. Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk, ilçe merkezinde ekiplerin yaptığı temizlik çalışmalarına katılarak yerinde inceleme yaptı.

24 SAATTE METREKAREYE 150 KİLOGRAM YAĞMUR DÜŞTÜ 

Marmaris Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, "24 saat içinde metrekareye 150 kilogram yağmur düştü. Saat 20.00-22.00 arası 75 kilogram olarak kaydedildi." dedi.