Maduro: Çin küresel salgınla mücadelede önemli bir destek haline geldi

Maduro: Çin küresel salgınla mücadelede önemli bir destek haline geldi

Venezüella Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, Wuhan şehrinde karantinanın kaldırılmasının Çin'in Covid-19 salgınıyla mücadelede ilk zaferi kazandığını gösterdiğini belirtti.

Maduro dün televizyonda yaptığı konuşmada, Çin'in Venezüella ve küresel Covid-19 salgınıyla mücadele sürecinde onayladığı rolü takdir ettiklerini söyledi.

Çin'in Covid-19 salgınıyla mücadelede kazandığı başarıdan dolayı Cumhurbaşkanı Xi Jinping ile Çin halkını içtenlikle kutladığını aktaran Maduro, bu başarının salgının küresel çapta önlenmesi için iyi bir örnek olduğunu vurguladı.

Maduro, Çin'in 120'den fazla ülkeye tıbbi malzeme gönderdiğine ve küresel salgınla mücadelede önemli bir destek haline geldiğine işaret etti.

Venezüella'da çalışan Çinli sağlık uzmanlarına da teşekkür eden Maduro, Çinli sağlık uzmanlarının Venezüella'da salgının önlenmesinde önemli rol oynadığının altını çizdi.

Maduro son olarak, Çin'in salgınla mücadele tecrübeleri ile bu alandaki küresel katkılarının Latin Amerika'da salgınla mücadele çalışmalarında kilit rol oynadığını dile getirdi.