Li Keqiang: İş ortamını daha da iyileştireceğiz

Li Keqiang: İş ortamını daha da iyileştireceğiz

Çin Başbakanı Li Keqiang, bugün Beijing'de düzenlenen iş ortamını iyileştirme konulu uluslararası bir seminere kutlama mesajı yolladı. Li Keqiang mesajında, iş ortamının üretim gücü olduğuna dikkat çekerek, son yıllarda Çin hükümetinin idari yetkileri alt kademelere devredip kamu hizmetlerinde reform gerçekleştirdiğini, iş ortamını iyileştirmeye odaklandığını ve böylece iç piyasanın canlılığını artırmakta olduğunu bildirdi.

Çin'in ulusal yönetim sistemi ve kapasitesinin modernleştirilmesi çerçevesinde piyasa odaklı, hukuk ve küreselleşme temelinde iş ortamının inşasını hızlandıracağını belirten Li, idari yetkilerin alt kademelere devri, adil yönetim ve hizmetlerin iyileştirilmesi suretiyle yüksek seviyede dışa açılmanın ilerletileceğini ifade etti.

Başbakan Li, Çin'de kayıtlı ve tüm sektörlerde faaliyet gösteren firmalara eşit muamelede bulunup, fikri mülkiyet haklarını sıkı şekilde korumaya devam edeceklerini, böylece ticari girişimciliğe ve inovasyona elverişli bir ortam oluşturacaklarını vurguladı.