Kuzey Kore lideri Kim'den güvenlik ve bağımsızlık vurgusu

Kuzey Kore lideri Kim'den güvenlik ve bağımsızlık vurgusu

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC) lideri Kim Jong-un, ülkenin güvenlik ve bağımsızlığını korumaları için Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC) ordusuna ve diplomatlara hazırlıklı olmalarını söyledi.

Kore Merkezi Haber Ajansına (KCNA) göre, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti lideri Kim Jong-un, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC)'de zorlukların nasıl üstesinden gelineceği konusunun ele alındığı üst düzey siyasi konferansta yaptığı konuşmada, ülke ekonomisinin yeniden inşası çabalarında ortaya çıkan sorunların kapsamlı olarak çözümlendiğini ve başlıca sanayi sektörlerindeki durumun acil olarak düzeltilmesi için görevlendirmeler yapıldığını ifade etti.

Dışişleri Bakanlığı, mühimmat endüstrisi ve Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti  silahlı kuvvetlerindeki vazifelere atıfta bulunan Kim, ülkenin güvenlik ve bağımsızlığını korumaları için Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti  ordusu ve diplomatlarından hazırlıklı olmalarını istedi.

Kim, ülkenin halihazırdaki durumunda ihtiyaç duyulan güvenlik ve bağımsızlığının tam olarak korunması gerektiğini vurguladı.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti lideri, şu anda ülke yönetimi ve ekonomik yapıdakiler de dahil tüm devlet binalarında ortaya çıkan sorunların kapsamlı olarak analiz ettiklerini belirtti.

Tarımsal üretimde kesin bir artışa ihtiyaç olduğunu söyleyen Kim'in, bilim, eğitim ve toplum sağlığı standartlarının geliştirilmesiyle ilgili yönergeler ilan ettiği kaydedildi.

Pyongyang yönetiminin nükleer anlaşma konusunda ortaklaşa kabul edilebilecek şartlar önermesi için ABD'ye tanıdığı yıl sonuna kadarki sürenin dolmasına birkaç gün kala yapılan konferansta Kim'in konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapıp yapmadığı veya karar alıp almadığı bilinmiyor.