“Koronavirüsü Çin tıbbı ile tedavi deneyimlerimizi dünya ile paylaşmaya hazırız”

“Koronavirüsü Çin tıbbı ile tedavi deneyimlerimizi dünya ile paylaşmaya hazırız”

Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı (ÇHSDK) 13. Ulusal Komitesi 3. Toplantısı'na katılan Xinjiang Urumçi Çin Tıbbı Hastanesi Nanmen Şubesi Başkanı Yu Mei, Çin Medya Grubu Türkçe bölümü ile canlı bağlantı yaptı.

Yu Mei, "Çin tıbbının tedavi yöntemlerine başvurarak koronavirüsle mücadele deneyimlerimizi dünya ile paylaşmaya hazırız." dedi.

Yeni koronavirüsün Çin'de yayılmasının ardından salgınla mücadelenin ön cephesi Hubei'de yaklaşık bir ay aralıksız çalışan Yu Mei, "Çin'in Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nin merkezi Urumçi'de yer alan en büyük Çin tıbbı hastanesi olarak biz, Çin tıbbını kullanarak koronavirüs ile mücadele çalışmalarından sorumluyuz. Salgının Urumçi'de yayıldığı ilk dönemde hastanemiz tarafından kurulan özel uzman ekibi, virüsü tedavi eden iki Çin ilacı reçetesini inceledi. Biz bu iki reçeteye göre yüz milyondan fazla tedavi paketi hazırladık ve yerel halka dağıttık. Koronavirüs bulaşan her hastamız için doktorlarımız tarafından özel bir Çin tıbbı reçetesi hazırlandı. Kısacası Çin tıbbı, salgınla mücadele sürecine çok önemli katkı sağladı." ifadelerini kullandı.

Koronavirüsü Çin tıbbı ile tedavi ederek salgını kontrol altına alma sürecinde kazanılan faydalı deneyimleri dünya halkıyla paylaşmaya hazır olduklarını ifade eden Yu Mei, "Çin'de bir söz vardır, çığdan tüm kar taneleri etkilenir. Karşımızdaki ortak düşman virüs ve yalnızca dünyanın her yeri güvenli olduğu takdirde insanlık güvende olabilir. Dolayısıyla biz Çin tıbbının gücü ile dünyada yayılan bu salgını bir an önce bertaraf etmek istiyoruz." dedi.