Kar küreme araçları nöbette

Kar küreme araçları nöbette

Meteoroloji Genel Müdürlüğüne göre, İstanbul'da bugün öğle saatlerinde Anadolu Yakası'nda hafif kar yağışı geçişi bekleniyor. Dün İstanbul Büyükşehir Belediyesinden (İBB) yapılan açıklamada kar yağışının özellikle Boğaz çevresi ile Anadolu Yakası'nda görülmesinin beklendiği, yağışların şehir merkezinde karla karışık yağmur ve aralıklarla hafif kar, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Şile, Aydos, Kurtköy gibi yüksek kesimlerde ise kar şeklinde yağacağı ifade edildi.

Anadolu Yakası'nda D-100 ve diğer bağlantı yollarında kar küreme araçları hazır bekliyor. Kar yağışı ve buzlanmalara karşı ekipler caddelerde de nöbet tutuyor. Kar küreme aracı görevlisi Gürkan Erdoğan, "Çoktandır hazırız burada. Kar yağışı başlamadan birkaç gün öncesinden zaten biz hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bölgelerimizde yerlerimizi aldık. Bugün herhangi bir problem olmadı. Dün aşırı bir buzlanma oldu. Gerekli tuzlamayı yaptık. Şu an Anadolu Yakası 7. Bölge olarak biz hazırız." dedi.

BUZLANMALARA DİKKAT!

Kar yağışının etkili olması durumunda uzmanlar başta köprü ve viyadüklerde gizli buzlanma ve don olayları yaşanabileceği gerekçesiyle sürücülerin dikkatli olması ve kar lastiği kullanması gerektiği yönünde uyarılar yapıyor.