İBB, 9 milyon litre yağlı süt alacak

İBB, 9 milyon litre yağlı süt alacak

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bir süre önce tanıtımını yaptığı, "İstanbul Halk Süt" projesinin hayata geçirilmesi için ihale açıldı. İBB Sosyal Hizmetler ve Bağımlılıkla Mücadele Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, "Yağlı, Uzun Ömürlü, İçme Sütü Mal Alımı" adı altında açtığı ihale 6 Şubat'ta yapılacak.

​Söz konusu ihalenin teknik şartnamesinde projenin amacı şöyle açıklandı:

"Başkanlığımız tarafından yürütülen İstanbul Halk Süt Projesi ile İstanbul'da ikâmet eden yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelerimize ücretsiz süt desteği verilmesine yönelik ihtiyacın sağlıklı ve güvenilir şekilde karşılanması amaçlanmaktadır."

Alınacak 9 milyon litre sütün bir litrelik yağlı UHT süt olacağı belirtilen şartnamede, alınacak UHT içme sütün tüm üretim süreçlerinin "Türk Gıda Kodeksi İçme Sütleri Tebliği"ne ve yürürlükteki "TSE TS 1192"ye uygun olarak gerçekleştirileceği vurgulandı.

"HER ÇOCUK SÜT İÇEBİLSİN"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu daha önce konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Bir eve süt girmiyorsa, bir çocuk süt içemiyorsa gelişiminde eksiklik var demektir. İşte bu nedenle İstanbul'da her çocuk süt içebilsin diye İstanbul Halk Süt'ü ihtiyacı olan ailelerimizin evlatlarına ücretsiz dağıtacağız." ifadelerini kullanmıştı.