Hong Kong'daki tüm kesimlerden ulusal güvenlik kararına destek

Hong Kong'daki tüm kesimlerden ulusal güvenlik kararına destek

Hong Kong'daki farklı kesimler, ulusal güvenlik karar taslağının Hong Kong'un uzun vadeli güvenliği ve refahı için yararlı olacağını açıkladı.

Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Ulusal Komitesi Başkan Yardımcısı Tung Chee-hwa dün yaptığı açıklamada, söz konusu kararın Hong Kong için önemli ve gerekli olduğuna işaret ederek, Hong Kongluları ortak refah ve "Bir Ülke İki Sistem"in istikrarı için ulusal güvenlik karar taslağını desteklemeye çağırdı.

Tung Chee-hwa, Hong Kong'un güvenliğini koruyacak kararın, 7 milyon 500 binlik Hong Kong nüfusunun tamamı ile 1,4 milyar Çin vatandaşının çıkarlarının yanında, uluslararası toplumun birlikte kalkınma fikrine dayalı çıkarlarına uygun olduğunu vurguladı.

Hong Kong Özel İdari Bölgesi Güvenlik Bürosu ve ona bağlı Polis Gücü (HKPF), Islah Hizmetleri Dairesi, Gümrük Departmanı, Göçmenlik Departmanı ve İtfaiye Departmanı'nın 24 Mayıs ve 25 Mayıs tarihlerinde 13. Çin Ulusal Halk Meclisi (ÇUHM) 3. Toplantısı kapsamında önerilen Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde ulusal güvenliğin korunmasına ilişkin hukuki sistem ve icra mekanizması oluşturulmasıyla ilgili karar taslağına destek sundukları aktarıldı.

Hong Kong Özel İdari Bölgesi Güvenlik Sekreteri Lee Ka Chiu da disiplin kurullarıyla birlikte sorumluluklarını tamamen yerine getireceklerini ve ulusal güvenliği korumaya çalışacaklarını dile getirdi.