Gree Grup Başkanı: Kimseyi işten çıkarmıyoruz, artı 5 bin kişi alacağız

Gree Grup Başkanı: Kimseyi işten çıkarmıyoruz, artı 5 bin kişi alacağız

13. Çin Ulusal Halk Meclisi temsilcisi ve Gree Grubu Başkanı Dong Mingzhu, "Bu yıl kimseyi işten çıkartmıyoruz, üstüne 5 bin üniversiteliyi daha işe alacağız." dedi.

Dong, Gree şirketinin kendi gücüne dayalı inovasyon kabiliyetini arttırmaya ve önemli teknolojileri kavramaya çalışacağını belirtti.

Dong Mingzhu, esas olarak klima imalâtı yapan Gree'nin ürünlerinin dünyadaki 160'ı aşkın ülke ve bölgeye satıldığını belirtti.

Covid-19'un doğal bir felaket olduğuna dikkat çeken Dong, "Kısa süreliğine ekonomide görülen düşüşü bir yük olarak görmek yerine bir başlangıç olarak nitelemek lazım." diye konuştu.

Dong ayrıca, "Gree klima imalâtı yapıyordu, şimdi salgınla ortaklaşa mücadele etmek için maske ve koruyucu gözlük gibi salgını önleme malzemeleri de yapıyor." dedi.

Dong konuşmasında, Gree'nin çalışmalarının adım adım normale döndüğünü, hükümetin vergi ve faiz oranını azaltma, kiradan muaf tutma gibi yararlı uygulamalar ortaya koyduğunu belirtti.

Zorluklarla mücadele konusunda işletmelerin sadece hükümete dayalı kalmayı tercih etmek yerine, hükümetle koordinasyon içinde ortaklaşa mücadele etmesi gerektiğini ve aynı zamanda mücadeleye personelle birlikte katılmanın önemli olduğunu kaydeden Dong, personeli işten çıkarmanın tek çözüm olmadığını dile getirdi.

Yaratıcılığın bir işletme için itici güç ve gelişme kaynağı olduğuna işaret eden Dong, sadece ileri teknolojili ürünleri üretenin dünyada pazar bulabileceğinin altını çizdi.

Dong ayrıca, salgın sonrası ihracatın büyük kesintiye uğramasına rağmen, yabancı piyasaların taleplerini en gerçek ve en içten tavırla karşılamaya özen gösterilmesi gerektiğini kaydetti.