“Demokratlar beni azlederse çıldırmışlar demektir”

“Demokratlar beni azlederse çıldırmışlar demektir”

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, azil soruşturması hakkında, "Demokratlar beni azlederse çıldırmışlar demektir." değerlendirmesinde bulundu.

Trump, Fox News kanalında yayımlanan "Fox & Friends" programına telefonla bağlanarak, gündemi değerlendirdi.

Azil soruşturmasına yönelik açıklamalarda bulunan Trump, "Elinizde hiçbir şey yokken bir başkanı azletmenin çok zor olduğunu düşünüyorum." dedi.

Trump ayrıca, azil davasının Temsilciler Meclisinden geçmesi durumunda Senatoda kurulacak mahkemeyi de memnuniyetle karşılayacağını vurgulayarak, "Bir mahkeme kurulmasını isterim. Ortada hiçbir şey yok." diye konuştu.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile yaptığı telefon görüşmesinin "tamamen usullere uygun olduğunu" savunan Trump, "Eğer Demokratlar beni azlederse çıldırmışlar demektir." yorumunu yaptı.

"MUHBİRİN SAHTE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

Trump, Beyaz Saray'daki bir program esnasında da azil soruşturmasına ilişkin, "Adına azil denilen büyük oyuna karşı muhteşem bir hafta geçirdik. Büyük bir destek aldık. Cumhuriyetçi Parti'nin daha önce bu kadar büyük bir destek aldığını gördüğümü sanmıyorum." ifadelerini kullandı.

Zelenskiy-Trump görüşmesini ihbar ederek azil soruşturmasının fitilini ateşleyen muhbire yönelik soruya ilişkin Trump, "Ne muhbiri? Ortada bir muhbir olduğunu düşünmüyorum. Bu muhbirin sahte olduğunu düşünüyorum, çünkü onun raporunda yazdıklarıyla benim telefon görüşmesinde söylediklerim uyuşmuyor." açıklamasında bulundu.