ÇMG, 4K ultra yüksek çözünürlüklü teknolojiye dayanarak belgesel çekecek

ÇMG, 4K ultra yüksek çözünürlüklü teknolojiye dayanarak belgesel çekecek

Çin Medya Grubu (ÇMG) ve Makao Özel İdari Bölgesi tarafından ortaklaşa hazırlanan 4K belgesel "Makao'nun Tadı"nın çekimleri için başlama töreni 26 Aralık'ta Makao'da düzenlendi. Makao Özel İdari Bölgesi Amiri Ho Iat-Seng, Çin Medya Grubu Başkanı Shen Haixiong açılış törenine katıldı. 

Makao, 2017 yılında Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından dünyanın "Yaratıcı Şehir ve Gurme Başkenti" olarak seçildi. "Bir Ülke, İki Sistem"in başarılı uygulamasıyla, Makao mutfağı, Doğu ve Batı medeniyetlerinin değişiminin ve karşılıklı öğreniminin ve farklı kültürlerin uyumlu bütünleşmesinin canlı bir örneği haline geldi. Orada güzel yemekler satan sokaklar, Makao vatandaşlarının daha iyi bir yaşam için sonsuz özlemini taşıyor. 

"Makao'nun Tadı", Makao mutfağının doğuşu ve gelişimi, mutfağın arkasındaki kültürü kapsamlı bir şekilde gösterecek, Makao mutfağını güzel bir kartvizit haline getirmeye çalışacak. 

ÇMG, Makao'daki ilgili kurumlarla ortak prodüksiyonlar gerçekleştirmek için 4K ultra yüksek çözünürlüklü teknolojiyi kullanan mükemmel bir yaratıcı ekip gönderecek. 

Shen Haixiong, "Makao'nun Tadı" belgeselinin, salgının etkisinin üstesinden gelerek turizmin yeniden canlandırılması ve Makao'daki kültürel markaların geliştirilmesinde olumlu bir rol oynaması arzusunu dile getirdi.