Çin'in hizmet alanındaki offshore dış kaynak kullanımında artış

Çin'in hizmet alanındaki offshore dış kaynak kullanımında artış

Çin Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Çin'in hizmet alanındaki offshore dış kaynak kullanımının geçen yılın ocak-kasım döneminde yüzde 11,4 arttığı kaydedildi.

Çin Ticaret Bakanlığı'na bağlı Hizmet Ticareti ve Ticaret Hizmetleri Genel Müdürü Xian Guoyi, konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında, geçen yılın ilk 11 ayında hizmet alanında gerçekleştirilen offshore dış kaynak kullanımına ilişkin açıklamalar yaptı. Xian, bu konuda şunları söyledi:

"Çin'in hizmet alanındaki offshore dış kaynak kullanımı geçen yılın Ocak-Kasım döneminde yüzde 11,4 arttı. Tam yıllık hacmin de 95 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. ABD, Çin'in Hong Kong'u, Avrupa Birliği ve Japonya dahil olmak üzere dört önemli piyasadan kabul edilen hizmet alanındaki dış kaynak kullanımında artış görüldü. Bunun yanı sıra, Çin işletmelerinin hizmet alanında onshore dış kaynak kullanımı ve özellikle Kuşak ve Yol güzergahındaki ülke ile bölgelerde hizmet alanında onshore dış kaynak kullanımı da gittikçe artıyor."