Çin'in Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi Konferansı'ndan beklentisi

Çin'in Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi Konferansı'ndan beklentisi

Çin Dışişleri Bakanlığı, Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi'ne Taraflar 15. Konferansı'nın küresel biyolojik çeşitlilik çalışmalarına yeni bir güç katmasını beklediklerini belirtti.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin günlük basın toplantısında, gelecek yıl Çin'de düzenlenecek Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi'ne Taraflar 15. Konferansı hakkında bilgi verdi.

Wang "Çin'de önümüzdeki yıl Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi'ne Taraflar 15. Konferansı düzenlenecek. Konferansta, 2020 yılının ardından küresel biyolojik çeşitlilik çerçevesi saptanarak, gelecek 10 yıl boyunca küresel biyolojik çeşitliliğin korunması için hedefler ve yol haritası belirlenecek." dedi.

Wang, Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi'ne Taraflar 15. Konferansı'na ev sahipliği yapacak Çin'in, tarafların açık ve şeffaf ilkeler temelinde fikir birliğini genişleterek konfrenasta kilometretaşı niteliğinde bir çerçeve oluşturulmasını hızlandırmasını ve küresel biyolojik çeşitlilik çalışmalarına yeni bir güç katmasını temenni ettiğini sözlerine ekledi.