Borsada listelenen Çinli şirketlerden Kuşak ve Yol'a büyük katkı

Borsada listelenen Çinli şirketlerden Kuşak ve Yol'a büyük katkı

Borsada listelenen Çinli şirketlerin Kuşak ve Yol inşasını ortaklaşa gerçekleştirmesi ve uluslararası iş birliği konulu forum 9 Ocak günü Beijing'de düzenlendi.

Forum Çin Uluslararası Ticaretin Desteklenmesi Konseyi (CCPIT), Çin Sanayi ve Ticaret Federasyonu (CFIC) ve Dünya Ticaret Merkezleri Birliği (WTCA) tarafından ortaklaşa düzenlendi. 43 ülke ve bölgedeki kamu kurumları, sanayi ve ticaret çevreleri, profesyonel kurumlar ve işletmelerden gelen 500'den fazla temsilci foruma katıldı.

CCPIT Başkanı Gao Yan, borsada işlem gören şirketlerin hem Çin ekonomisinin omurgası hem de Kuşak ve Yol inşasının ana gücü olduğuna işaret etti.

Gao Yan, "Borsada işlem gören şirketler Kuşak ve Yol inşasında yeni iş birliği modelleri aramaya odaklanabilir; altyapı bağlantısı, üretim kapasitesi iş birliği gibi alanlarda yeni kazançlar elde etmek için çaba gösterebilir. " ifadelerini kullandı.

Çin Kamu Şirketleri Derneği (CAPCO) Genel Sekreteri He Longcan, borsada listelenen şirketlerin Kuşak ve Yol çerçevesinde altyapı inşasından, kaynak geliştirmeye, tarımsal mütekabiliyetten imalat dönüşümüne, hava yolu bağlantısından lojistik iş birliğine, özel ticaretten temalı turizme, yeni akıllı şehirlerin inşasından finansal hizmetlere kadar pek çok alana büyük katkıda bulunduğunu vurguladı.

Shenzhen Menkul Kıymetler Borsası'nın verilerine göre, Kuşak ve Yol inşasına katılan borsada listelenmiş Çinli şirket sayısı durmadan artıyor. Bu şirketlerin yüzde 65'i gelecekte daha fazla Kuşak ve Yol projesini hayata geçirmeyi planlıyor.