Bahar Bayramı Galası yabancı ekranlarda

Bahar Bayramı Galası yabancı ekranlarda

2020 Bahar Bayramı Galası'nın Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Rusya ve İngiltere'nin de aralarında bulunduğu 170 ülkenin medya platformlarında ve 20'den fazla ülkedeki sinema salonlarında yabancı izleyicilerle buluşacağı bildirildi.

Bugün düzenlenen basın toplantısında Çin Medya Grubu'nun (ÇMG) hazırladığı 2020 Bahar Bayramı Galası'ndaki yenilikler hakkında bilgi verildi.

Verilen bilgilere göre, Çin Yeni Yılı'nın ilgiyle izlenen televizyon programı Bahar Bayramı Galası'nda sahnelenen tiyatro, akrobasi, sihirbazlık gibi gösterilerde yenilikler yapıldı.

Teknik inovasyon da bu yılki galanın en dikkat çekici noktalarından. Seyirciler, gala sahnesinde gösterilen birbirinden ilgi çekici programları üç boyutlu olarak izleyebilecek.

Diğer yandan 2020 Bahar Bayramı Galası'nın başkent Beijing'deki ana sahnesi ile Büyük Körfez Bölgesi'ndeki ve Henan eyaletinin merkezi Zhengzhou kentindeki yan sahnelerinde 5G şebekesi kullanılacak.

ÇMG'nin öncülüğünde Çin televizyonculuğunda bir ilke imza atılarak, gala 4K kalitesinde canlı yayınlanacak. Sanal ağ üzerinden interaktif yapım modelinin (VNIS) de kullanılacağı gala ilk kez sanal gerçeklik yoluyla canlı aktarılacak.

Bu yılki Bahar Bayramı Galası'nda bayram atmosferini daha da ısındırmak amacıyla Çin'in kısa video devi Kuaishou şirketiyle kurulan iş birliği çerçevesinde izleyicilere 1 milyar yuanlık "Hongbao (bayram harçlığı)" dağıtılacak.