Antalya'da şiddetli fırtına

Antalya'da şiddetli fırtına

Antalya'da şiddetli rüzgâr ve gök gürültülü sağanak etkili oluyor. İl genelinde etkili olan fırtına ve sağanak nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Bazı ağaçlar ile tabelalar devrildi, yollarda su birikintileri oluştu.

Serik ilçesindeki Sanayi Sitesi'nde, Şeref Dağ'a ait iş yerinin önünde bulunan park halindeki otomobilin üzerine çınar ağacı devrildi. İtfaiye ve belediye ekipleri, ağacı aracın üzerinden kaldırdı. Araçta hasar oluştu.

YARIN GECEYE KADAR ETKİLİ OLACAK

Kent merkezinde rüzgârın saatteki hızının 67 kilometre olarak ölçüldüğünü belirten Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Davut Öztürk, "Kuvvetli rüzgârdan en fazla etkilenen Konyaaltı ilçemiz oldu. Burada rüzgârın saatteki hızı 91 kilometreye ulaştı. Antalya il genelinde kuvvetli rüzgâr ve yağışlar yarın geceye kadar etkili olacak. Fırtına ve sağanak, öğleden sonra ve yarın, kentin doğu ilçeleri Alanya, İbradı, Gazipaşa, Gündoğmuş ve Akseki'de etkisini artıracak." diye konuştu. 

Antalya İl Afet ve Acil Durum Müdürü Fevzi Timur da sağanak nedeniyle Akseki ile Manavgat kara yolunda heyelan olduğunu, kara yolları ekiplerinin müdahale ettiğini dile getirdi. 

Kemer ilçesi Göynük Mahallesi'ndeki bir eve de yıldırım düştüğünü anlatan Timur, "Herhangi bir yaralanma veya can kaybı söz konusu değil. Sadece küçük çaplı bir yangın çıktı, itfaiye ekipleri müdahale etti." dedi.