Aksaray'da kimyasal maddeden zehirlenme şüphesi

Aksaray'da kimyasal maddeden zehirlenme şüphesi

Aksaray'da, kendisine gönderilen zarfı açtığı sırada boğazı ve gözlerinde yanma hisseden kişi ile aynı evde kalan 3 yakını, kimyasal maddeden zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, Aksaray Hamidiye Mahallesi 704. Sokak'taki 4 katlı apartmanın birinci katında ikamet eden İlyas Köse, kendisine gelen zarfı açtığı sırada boğazı ve gözlerinde yanma hissetmesi üzerine 112 Acil Servis ile polis ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine giden polis ekipleri binayı boşalttı, sokağın giriş ve çıkışlarını kontrol altına aldı. AFAD ekipleri özel kıyafetlerle binaya girerek kimyasal madde ölçümü yaptı. 

Evden çıkartılan Köse ve evdeki eşi Emine Köse (38), çocukları Nisa Yağmur (9) ve Kadir Nazım Köse (18) bina önünde kurulan arındırma çadırında yıkandıktan sonra sağlık ekiplerince Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. 

Boşaltılan binada kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer inceleme yapılarak numunelerin alınmasının ardından Köse ailesinin kaldığı daire mühürlenirken, diğer vatandaşlar evlerine girdi.