ABD'de silahlı çatışma

ABD'de silahlı çatışma

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) New Jersey eyaletindeki Jersey City'de çıkan silahlı çatışmada biri polis olmak üzere 6 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Jersey City Belediye Başkanı Steven Fulop, Twitter'dan yaptığı açıklamada, çatışmada bir polisin hayatını kaybettiğini, 3 polisin de yaralandığını duyurdu.

Yerel medyaya bilgi veren ismini açıklamayan kaynaklar, çatışmanın bir cinayet soruşturması üzerine başladığını, zanlıların "bodega" denilen küçük mahalle dükkânına kaçarak polise ateş açtığı belirtildi.

İsmini açıklamak istemeyen bir polis memurundan edinilen bilgiye göre ise çatışma, narkotik timlerin dâhil olduğu uyuşturucu alım satımı sırasında çıkan sorun üzerine başladı. Çatışmada biri polis, iki zanlı ve 3 sivil olmak üzere toplam 6 kişi hayatını kaybetti.

Civarda bulunan 12 okula güvenlik gerekçesiyle giriş çıkışlar kapatılırken polis, iş yerleri ve çevredeki evleri de kordon içine aldı.

Çatışma yaklaşık bir saat sürdü. Güvenlik güçleri sosyal medyadan, çatışma bölgesinden uzak durulması uyarısında bulundu.