ABD bölücülere “halkla ilişkiler” desteği veriyor

ABD bölücülere “halkla ilişkiler” desteği veriyor

Ayrılıkçılar tarafından sosyal medyada örgütlenen "kayıp ilanları" bu kişilerin yalanlara dayanan bir kampanyada ne kadar kararlı olduklarını bir kez daha gösterdi.

Çin'in Uygur Özerk Bölgesi'nde bölücülük, aşırılık ve terörizmle mücadelesi devam ettikçe ayrılıkçılar ve onların Batılı destekçileri bu süreci baltalamak için Müslümanlara devlet zulmü yalanlarına sarılmaya devam ediyor.

Hükümet tarafından kurulan eğitim kamplarını "toplama kampı" olarak tasvir edilmesi Uygur ayrılıkçıları ve sponsorlarının seviyelerinin ne kadar düşük olduğunu gösterdiği gibi, Uygurların aşırılıkçı ideolojilerin ağına düşmemesinden de ne kadar rahatsız olduklarını kanıtlıyor.

KÜÇÜK DÜŞÜRÜCÜ YOKSULLUK SONA ERİYOR

Bölücüler, hükümetin aldığı tedbirlerden bu yana terör eylemi yaşanmadığına işaret etmemesine rağmen gerçekler olduğu gibi duruyor. Başlatılan inisiyatif sayesinde yalnızca güvenlik değil bölgedeki halkın yaşam standartları da günden güne gelişiyor. Gelinen noktada Uygurlar küçük düşürücü yoksulluğun pençesinden kurtuluyor.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ise Uygur ayrılıkçılarına her yönden sponsor olmakla kalmıyor aynı zamanda bölücülere düşünce kuruşları, medya ve hükümet dışı organizasyonlar aracılığıyla "halkla ilişkiler" yardımında bulunuyor.

Dış güçlerin tüm baskıları Çin'i yolundan geri çevirmek şöyle dursun ülkeyi kalkınma ve istikrarı sağlamak konusunda daha kararlı kılıyor. Kalkınma ve istikrar gerçek dışı suçlamalara karşı verilecek en iyi yanıttır.

Kaynak: China Daily