2020 Çin Uluslararası Hizmet Ticareti Fuarı yoğun bir programla başladı

2020 Çin Uluslararası Hizmet Ticareti Fuarı yoğun bir programla başladı

2020 Çin Uluslararası Hizmet Ticareti Fuarı kapsamında forum ve toplantılar dâhil yaklaşık 190 etkinlik düzenleneceği bildirildi.

Beijing Belediye Başkan Yardımcısı Yang Jinbo, dün düzenlenen basın toplantısında, başkent Beijing'de bugün başlayan fuar hakkında bilgi verdi.

2 Eylül itibarıyla güncellenen bilgilere göre, fuara 20 uluslararası örgütten yetkililer, 10 ülkeden bakanlar, 25 ülkenin Çin'deki büyükelçileri ve dünyanın en büyük 500 çok uluslu şirketinden 80 üst düzey yönetici katılacak.

Dünya Fikri Mülkiyet Hakları Örgütü, Dünya Gıda Programı ve Uluslararası Bankacılık Federasyonu gibi uluslararası kuruşlar, fuar kapsamında, fikri mülkiyet haklarını koruma, gıda tedarik zinciri ve turizmin yeniden canlandırılması gibi konularda forumlar düzenleyecek.

Bunun yanı sıra, fuarda Finlandiya ve Uruguay dâhil 29 yabancı ülkenin Çin'deki büyükelçilikleri tarafından çeşitli tanıtım faaliyetleri de gerçekleştirilecek.

Dünya genelinde Covid-19 salgınının başlamasından bu yana Çin'de fiziki olarak düzenlenen ilk büyük çaplı uluslararası ticaret etkinliği olan 2020 Çin Uluslararası Ticaret Fuarı, 9 Eylül'de sona erecek.