2020 Bahar Bayramı Galası 8K formatında izlenecek

2020 Bahar Bayramı Galası 8K formatında izlenecek

Çin Medya Grubu (ÇMG) tarafından hazırlanan 2020 Bahar Bayramı Galası, 5G+8K/4K/VR teknolojilerinin kullanıldığı yeni uygulamalarla izleyicilerle buluşacak.

5G+8K/4K/VR teknolojilerinin kullanıldığı uygulamaların faaliyete geçmesi nedeniyle başkent Beijing'de bugün düzenlenen törene ÇMG Başkanı Shen Haixiong'un yanı sıra, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi ve Bilişim Bakanlığı ve Ulusal Radyo ve Televizyon İdaresi gibi birimler ile China Mobile, China Unicom, China Telecom ve Huawei şirketlerinden temsilciler katıldı.

Törende yapılan açıklamada, 2020 Bahar Bayramı Galası'nın Beijing'deki ana sahnesi ile diğer eyaletlerdeki sahnelerin tamamını 5G şebekesinin kapsayacağı bilgisi verildi.

2020 Bahar Bayramı Galası'nın çekimlerinde 5G+8K teknolojisi kullanılacağı gibi, ilk kez sanal ağ tanımlayıcısının (VNIS) devreye sokulacağı belirtildi. Bunun yanı sıra, canlı olarak yayınlanacak Bahar Bayramı Galası'nın sanal gerçeklik (VR) teknolojisi kullanılarak ve panoramik şekilde de izlenebileceği ifade edildi.