“Semiha Hanım'dan özür diliyorum”

“Semiha Hanım'dan özür diliyorum”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eski Başbakan Binali Yıldırım'ın eşi hakkında sosyal medya hesabı üzerinden hakaret içerikli ifadeler kullanan İYİ Parti'li Levent Özeren'in paylaşımı için Semiha Yıldırım'dan özür diledi.

Konuyla ilgili Halk TV'de Özlem Gürses'in sunduğu "20. Saat" programında açıklama yapan Akşener, şöyle konuştu:

"Ben Bursa Kız Öğretmen Okulunda okudum. Semih Yıldırım da öğretmen okulunda okumuş. Dolayısıyla Semiha Yıldırım benim ablam.

Dün Sayın Binali Yıldırım'ı aradım. Semiha Hanım'ın haberinin olup olmadığını sordum. Bilmediğini söyledi. O nedenle dün tweet atmadım. Başak Demirtaş'a da atmamıştım. Bu tür konuları bir tweet ile halledemiyorsunuz. Salı günü grupta bu konuyu konuşmak üzere bıraktım. İsminin keşke geçirilmemesini sağlayabilseydim.

Amasız, ancaksız, lakinsiz parti üyemiz olan Levent Özeren'in 2015'de Emine Hanım için bir tweet'i, 2016'da Semiha Hanım için attığı tweet var. Bu tutumundan dolayı Semiha Hanım'dan özür diliyorum. Bir kadının incitilmesi çok kötü bir şeydir. Anlıyorum ki bana çok kızmışlar. Sebebini bilmiyorum. Keşke Semiha Hanım üzerinden değil de benim üzerimden o 'tag'ler açılabilseydi. Semiha Hanım'ın özne yapılmasından üzgünüm."

Kaynak: Sözcü