“Milletimize ters düşmeyeceğiz”

“Milletimize ters düşmeyeceğiz”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları ile birlikte Ankara'nın Çankaya ilçesinde yapılan Uzman Erbaş Askeri Gazinosu'nun açılışını yaptı. Tesisi gezerek incelemede bulunan Bakan Akar, bina hakkında yetkililerden bilgi aldı. Burada konuşan Bakan Akar, tesisin hayırlı olmasını dileyerek, bu örneğin başta İstanbul ve İzmir olmak üzere tüm yurda yayılmasını istedi. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personelinin görevlerini en iyi şekilde yapması için her türlü gayreti gösterdiklerini belirten Bakan Akar, uzman erbaşların aileleriyle birlikte huzur içinde vakit geçirebilmeleri için benzer çalışmaların da devam edeceğini söyledi.

"TSK İÇİN OLMAZSA OLMAZ" 

Çok hassas bir dönemden geçildiğini ve alınması gereken tedbirler bulunduğunu belirten Bakan Akar, "TSK için caydırıcılık, saygınlık ve etkinlik olmazsa olmaz. Dolayısıyla etkin, caydırıcı ve saygın bir orduya ihtiyacımız her zamankinden fazla. Bu konuda üzerimize düşen neyse en iyi şekilde yerine getirebilmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.

Kahraman TSK mensuplarının yurt içinde ve sınır ötesinde görevlerini en iyi şekilde yerine getirebilmek için gece gündüz demeden gayret gösterdiğini ve onların hayatını kolaylaştırmak için yapılan bazı çalışmaların tamamlandığını ifade eden Bakan Akar, "Bu ek göstergelerin artırılması konusu vardı, bu konuda gerekli çalışmalar yapıldı ve ilave tazminat gerçekleştirildi. Uzman erbaşların 1'inci dereceye kadar yükseltilmesi meselesi vardı, bu da gerçekleşti. Yaş haddinin artırılması konusu vardı, yaş haddi 52'ye çıkarıldı. Lojmanlardan faydalanma konusundaki oran makul bir seviyeye çıkarıldı. Aylıklarının iyileştirilmesi konusundaki çalışmaları da yakından takip ediyoruz." diye konuştu.