“Kumpas kurulmuş bir insanım”

“Kumpas kurulmuş bir insanım”

Muharrem İnce, "CHP'li bir siyasetçinin Erdoğan ile görüştüğü" iddiasıyla ilgili Habertürk'te Didem Arslan'ın sorularını yanıtladı.

İnce'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

"Ben namusumu, şerefimi korumaya çalışan bir insanım. Kumpas kurulmuş bir insanım. Mağdur edilen, şerefine dil uzatılan, hakaret edilen kişi benim.

Rahmi Turan'da benim cep telefonum var, onun telefonu da bende var. Daha önce 3-4 kez görüşmüştük. Taraf benim, olayın öznesi benim. Ama beni aramıyorsun. 'Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) aldım, Kılıçdaroğlu'na doğrulattım' diyor.

Rahmi Turan'dan önce diğer gazetecilere gitmişler. Ben kendi üstüme toz kondurmadım. Derin bir komplo-tezgâh kurulduğunu o anda anlamadım.

Eğer gizlice gidip Sayın Cumhurbaşkanı ile görüşen biri varsa bu şerefsizce bir olaydır. 'Bunu sen yaptın' deyince benim şerefime leke sürüyorsun.

Kılıçdaroğlu 'Şaşırmadım' diyor. Bir insan niye şaşırmaz. Ya o konuşmayı biliyor ya da biri söyledi. Genel Başkan'ın açıklamasından sona arkadaşları çağırdım, basın açıklaması yazalım dedim. Açıklamayı yazdık. Genel Başkanı aradıktan 10 dakika sonra beni aradı. Ona hislerimi, başımıza neler gelebileceğini anlattım. Bu kişi ben değilim. Partiyi karıştırmaya çalışıyorlar. 'Ben İnce'ye inanıyorum. Adı geçen diğerlerine de inanıyorum. Yalandır' deyin, kapatın. Yoksa bu olay çok büyür, parti büyük yara alır' dedim. Israrla 'Görüşelim' dedim zamana yaydı.

Yok böyle bir görüşme. Bu bir masal. Burada hedef benim. Ama bu menfaat grubu, bugün bunu bana yapan, yarın kendisine yapar. Genel Başkan 'Biliyorum' dediğine göre, kandırmışlar Genel Başkanı.

Tezgâh var mı? Var. Sözcü Gazetesi var mı bu tezgâhta? Yok. Rahmi Turan var mı? Göbeğinde.

Talat Atilla kendisi yazmıyor, başkasına yazdırıyor. 'Kaynağı açığa çıkar, işinden olurmuş'. E biz itirafımızdan oluyoruz.

Rahmi Turan'ın bir başka yalanı, beni defalarca aramış ama ulaşamamış. Sonraki yazısındaysa 'Numarası bende yok' diyor. Türkiye'de biri bana ulaşamıyorsa yalan söylüyordur. Turan ilk aşamada 'Saray'a yakın biri, işinden olur' dedi. İkinci açıklamasında '20 yıllık dostum' dedi.

Talat Atilla, 'Kılıçdaroğlu açıklamazsa ben açıklayacağım' diyor. CHP Genel Başkanı'nı tehdit ediyor. Atatürk'ün kurduğu partinin başkanını tehdit ediyor. Açıklayacaksan açıkla. Bir gazetecinin haddine mi düşmüş bizim genel başkanımızı tehdit etmek.

'Muharrem İnce kendine pay çıkarıyor' diyorlar. Ben pay çıkarmıyorum, şerefimi kurtarmaya çalışıyorum. Beni bilenler, tanıyanlar bana pay çıkarıyor.

"KILIÇDAROĞLU AÇIKLAMALI"

Kılıçdaroğlu çıkıp açıklama yapmalı. 'Muharrem İnce bunu yapmaz, adı geçen diğer arkadaşlar da yapmaz. Hiçbir partili yapmaz' demeli. Genel Başkan biliyorsa bu ismi açıklamalıdır. Ben Saray'ın yanından geçmedim.

Bu komployu kuranların birçoğunu biliyorum. Kurultayda bunları anlatacağım.

Sayın Kılıçdaroğlu, Fox TV'ye çıktığında, 'Asla partili bir arkadaşımız bunu yapmaz' deseydi, kapanırdı bu konu.

Ben böyle bir şeyi aklımdan geçirmem. Oraya (Beştepe) giden biri varsa gerizekâlıdır.

Bugün bana bu iftirayı attılar. Emin olun, yarın Kılıçdaroğlu'na atarlarsa şaşırmam.

Benim cumhurbaşkanlığı mitinglerimi vermeyenler bugün yayınladı. Teşekkürler.

(Kılıçdaroğlu yanıltılmış olabilir mi? Bir araya gelme ihtimalinizi görmüyor musunuz?) Her zaman bir araya gelebiliriz. Ben il başkanıyken bakanlığımızı yapmış Fikri Sağlar, bana düğme iliklemişti. Ben CHP edebini bilirim. Saygısızlık etmem. Ama kimseye de kendimi ezdirmem.

Genel Başkan kişiyi bildiğini söylüyor. O zaman açıklayacak. Açıklamaması doğru değil.

Erdoğan, CHP için Milli İstihbarat Teşkilatını (MİT) kullanıyor mu? Tabi kullanıyor. Bilmediğimiz bir şey mi? Özel hayatımızdan tutun telefonlarımıza kadar. Burada Sayın Kılıçdaroğlu ile beraber mağduruz. Ben daha çok mağdurum. Sadece kendi partilisini korumadığı için kızıyorum.

(Talat Atilla'yı arar mısınız?) Neden arayayım?

(Kaset komplolarıyla bu olay arasında benzerlik görüyor musunuz?) Hayır. Bana bu komployu düzenleyenler daha cahil, kafaları daha az basıyor. Komplo kuruyorsan adam gibi kur, bir tutar tarafı olsun.

Zonguldak mitinginde hasta değildim, ilk kez açıklıyorum, adaylıktan çekilmeyi düşünüyordum. Bugün olsa çekilirdim.

Bu burada kapatılmaz. Önce hesaplaşacağız, sonra helalleşeceğiz. 'Talat Atilla'ya Saray'a giden CHP'li' diyen kişiyi bulacağız."

Kaynak: Sputnik Türkiye