İYİ Parti'den Soylu'ya sert tepki!

İYİ Parti'den Soylu'ya sert tepki!

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan'a söylediği, "Polis koruması almana gerek yok. Bisikletinle işe git gel bakalım." sözlerine sert tepki gösterdi.

Ağıralioğlu, "Bu kadar işin arasında bisiklet savaşları başladı. Yazık. Bir an önce yönetiminde bulundukları devletin yönetimine uygun davranmayı öğrensinler. Arkadaşlara tavsiyemizdir. Davranamayacaklarsa istifa etsinler." diye konuştu.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) basın açıklaması yapan İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Soylu'yu istifaya davet etti.

"DÜNYANIN HİÇBİR MEDENİ ÜLKESİNDE MAKUL GÖRMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR"

"Kamu düzenini sağlamakla görevli bir Bakanın, yargının tepesindeki en üst düzey, Anayasa Mahkemesi Başkanı'na bu dille konuşmasının dünyanın hiçbir medeni ülkesinde makul görmek mümkün değildir." diyen Ağıralioğlu,"Yani bu böyle, 'sen korumalarınla gezmeyi biliyorsun, hadi korumasız gez' diye, sokakta konuşulsa sokakta konuşana zûl sayılacak ifadelerle devlet yönetilmez. Kamu düzenini sağlamak ne demektir? Ülkenizi bisikletle gezilecek ülke haline getirmek demektir." ifadelerini kullandı. 

"VAZİFEMİ YAPAMADIM, İTİRAFIDIR BU"

AK Parti hükümetinin 18 yıldır iktidarda olduğunu hatırlatan Ağıralioğlu, şunları söyledi:

"Çeyrek asırdır iktidarda olup en son tahlilde Anayasa Mahkemesi Başkanı'na 'bisikletle gezebiliyor musun? Hadi gez' demek, 'ülkemizi güvensiz hale getirdik, berbat ettik, yönetemedik. 

Biz güvenle gezilemez bir ülkenin İçişleri Bakanlığını yapmaktayız' falan demektir. Aslında bu şu demektir: 'Biz vazifemizi yapamadık' Bunun peşinden istifa gelir.

Bu kadarını itiraf ettikten sonra peşinden sorumlu siyaset der ki: 'Ben ülkemi artık güvenle gezilemez, bisikletle sokaklarında dolaşılamaz. Güvenliğini temin edemedim, kamu düzenini sağlayamadım.

Bir şart içerisinde bugüne getirdim. Maalesef bugün Anayasa Mahkemesi Başkanı'na böyle demek zorunda kaldım. Dolayısıyla vazifemi yapamadım' itirafıdır bu." 

Kaynak: Sözcü