İnönü ile Sarıgül, Şişli Belediye Başkanlığı için Aday Adayı Oldu

İnönü ile Sarıgül, Şişli Belediye Başkanlığı için Aday Adayı Oldu

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile Mustafa Sarıgül, Şişli Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Bir grup partili tarafından CHP Şişli İlçe Başkanlığı önünde karşılanan Sarıgül, adaylık başvuru dosyasını Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik'e teslim etti.

İlçe binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Sarıgül, geçmişte büyük emek verdiği Şişli'yi yeniden şahlandırmak için adım attığını söyledi. Yeni Şişli'nin temellerini partililerle atacaklarını belirten Sarıgül, şöyle konuştu:

"Bugün yeni bir başlangıç yapıyoruz. En büyük güç halkın gücüdür. Halkın gücü olmadan hiçbir şey olmaz. Bugün beni buraya getiren, bu yolculuğa çıkaran sizlerin gücüdür, sizlerin sevgisidir, halkın gücüdür. Bugün yeni Şişli için ilçe başkanımıza gerekli müracaatları yaptık. Bu yolculukta muvaffak olacağımızdan hiç kuşkum yoktur. Seçim gününe kadar birlikte koşacağız, birlikte coşacağız. Her gün bir kartopu gibi büyüyerek, çoğalarak yeni Şişli heyecanını tüm Şişlililere yaşatacağız. Seçime kadar gece gündüz çalışacağız. Her mahalleye, her sokağa gireceğiz, her eve tek tek girip her yurttaşımızın elini sıkacağız. Kadınlarımızla beraber, gençlerimizle beraber koşacağız."

Önümüzdeki günlerde projelerini kamuoyu ile paylaşacağını dile getiren Sarıgül, bu projeler dolayısıyla tüm Türkiye'nin Şişli'yi konuşacağını savundu.

Sarıgül, aday gösterilmesi halinde çok çalışacağını ifade ederek, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da söz veriyorum. Yalnızca Şişli'yi değil, İstanbul'u da partimize kazandıracağız. Bunun için İstanbul adayımızla el ele vererek kapı kapı dolaşacağım. Birlikte sevgiyle, çalışa çalışa kazanacağız." diye konuştu.

Hayri İnönü adaylık başvurusunu yaptı

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olmak için CHP Şişli İlçe Başkanlığı'na başvuru yaptı.

İnönü, yazılı açıklamada, 2014 yılından beri belediye başkanlığını sürdürdüğünü ve tekrar adaylık başvurusu yaptığını ifade ederek, Şişli'yi Türkiye'nin en yaşanabilir ilçesi yapmanın yanı sıra Şişli Belediyesi'ne ait gayrimenkullerin yeniden Şişli halkına kazandırılması için aday olduğunu bildirdi.

Şişli Belediye Başkanı İnönü, 4 buçuk yıl önce yola çıkarken kadınların, çocukların, yaşlıların, engellilerin, ekonomik ve sosyal olarak dezavantajlı grupların huzurla yaşayacağı bir Şişli'nin oluşması için söz verdiğini, asıl önemli görevinin ise halkın malına, parasına sahip çıkmak olduğunu söyledi. 

İnönü, şunları kaydetti:

"Daha yaşanabilir, marka bir kent yaratmak için var gücümüzle çalıştık. Ancak benim en büyük görevim, halkın parasına sahip çıkmak ve güvenine layık olmak. Çünkü halk bunun için bana güvendi, oyunu verdi. Daha önceki yönetimler tarafından 1 lira karşılığında bir vakfa devredilen Şişli'nin gayrimenkullerini yeniden Şişli'ye kazandırmak için bir hukuk mücadelesine başladım. Yargı tarafından Şişli halkının lehine çok güzel kararlar çıkmaya başladı. 2019 yılında da yeniden göreve gelerek bu mücadelemizi tamamlayıp, bütün malları halkın hizmetine sunacağız."