İnce'den ilk açıklama

İnce'den ilk açıklama

Sözcü yazarı Rahmi Turan, Beştepe'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen ismin Muharrem İnce olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili ilk değerlendirmeyi sosyal medya üzerinden yapan İnce, "İddiaların benimle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur, olamaz." ifadelerini kullandı.

İnce, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Daha ilk günden Rahmi Turan'ın dile getirdiği iddiaların merkezine, benim adımın oturtulacağını bana gelen bilgiler doğrultusunda tahmin etmiştim. Bunun benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik bir operasyon olduğunu ve bunun Genel Merkezin mutfağında bir çete tarafından pişirildiğini biliyordum. Tahminlerimde yanılmadım. İddiaların benimle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur, olamaz. Bu bana, benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik bir saldırıdır. Bu kişi ve kaynağım dediği saray soytarısıyla mutlaka yargı önünde hesaplaşacağız.

Bu iş elbette sadece yargıyla sınırlı kalmayacaktır. Siyaseten bu operasyonun parçası olan ve Cumhurbaşkanlığı seçim akşamından bu yana şahsıma yönelik kampanya yürütenlerle de hesaplaşmamız kamuoyunun huzurunda devam edecektir. Şundan herkes emin olsun ki, kimsenin yaptığı yanına kâr kalmayacaktır. Ben, kendimin ne olduğunu biliyorum. Madem ismimi ortaya attınız, elinizdeki belgeleri de tüm Türkiye ile paylaşmanızı bekliyorum. Bu konu artık benim için siyasi bir konu olmanın çok ötesine geçmiş bulunmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yönetimi bu saatten sonra konuyu geçiştiremez. Bu konuyla ilgili benim üzerimden mutlaka bir disiplin soruşturmasını da başlatmalıdır. Ya da taraf olarak konuyu yargıya taşıyıp kendi duruşunu göstermelidir."

Kaynak: Sözcü