İBB'den Bakan Kurum'a “ÇED raporu” yanıtı

İBB'den Bakan Kurum'a “ÇED raporu” yanıtı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un, Kanal İstanbul projesi için yapılan son toplantıya katılan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) temsilcisinin ÇED raporuna imza attığı yönündeki açıklamasına İBB Sözcüsü Murat Ongun yanıt verdi.

Bakan Kurum, Kanal İstanbul ile ilgili Ankara'da düzenlediği basın toplantısında, İBB temsilcisinin proje için düzenlenen son toplantıda ÇED raporuna imza attığını belirterek, "Belediye Başkanımız çıkıp itiraz ediyor. Daha elemanının ne yaptığının farkında değil. Buraya gelip, ÇED raporuna imza atıyorsunuz, hiçbir şerh bildirmiyorsunuz, ondan sonra da çıkıyorsunuz 'Ben bu rapora itiraz ediyorum' diyorsunuz." açıklamasında bulundu.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Kurum'un bu sözlerine Twitter'dan cevap verdi. Ongun, "Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Murat Kurum'un 'İBB temsilcisi ÇED raporuna imza attı' ifadesi doğru değildir. İBB, 28 Kasım'daki toplantıya katılmış ve tüm itirazlarını raporla açıkça sunmuştur. Katılım imzasının, ÇED raporu imzası gibi sunulmasının takdirini kamuoyuna bırakıyoruz." ifadelerini kullandı. 

Ongun, İBB'nin toplantıda bakanlığa ilettiği "olumsuz görüş" yazısını da paylaştı.

Kaynak: Sputnik Türkiye