Gaziosmanpaşa'da Polise Silahlı Saldırı: 1 Yaralı

Gaziosmanpaşa'da Polise Silahlı Saldırı: 1 Yaralı

Gaziosmanpaşa'da emniyet güçlerinin "dur" ihtarına uymayan iki kişinin bulunduğu araçtan açılan ateş sonucu bir polis memuru yaralandı. Daha sonra kovalamaca sırasında kaza yapan şüpheliler ise yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi Cebeci Caddesi 1190. Sokak'ta devriye gezen polis ekibi şüphe üzerine bir aracı durdurmak istedi. 

Polisin "dur" ihtarına uymayan şüphelilerin bulunduğu araçtan silahla ateş açıldı. Ateş sonucu bir polis memuru ağır yaralandı, zanlılar ise araçla kaçtı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

İsmi öğrenilemeyen yaralı polis memuru, sağlık görevlileri tarafından Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Olay yerine gelen özel harekat polisi, başta saldırının yaşandığı sokak olmak üzere zırhlı araçlarla bölgede güvenlik önlemi aldı. Diğer emniyet görevlileri ise boş mermi kovanlarını toplayarak delil çalışması yaptı.

- Kaza yapan şüpheliler silahlarıyla yakalandı

Şüphelilerin peşine düşen çok sayıda polis ekibi ile bu kişiler arasında bir süre kovalamaca yaşandı.

Eski Habipler Mahallesi Arnavutköy Habipler Yolu'nda kaza yapan saldırganlar, silahlarıyla yakalandı.

Gözaltına alınan şüpheliler emniyete götürüldü.

Öte yandan, yakalanan zanlılardan birinin başta hırsızlık olmak üzere bazı suçlardan emniyette 23 kaydının bulunduğu, diğerinin ise cezaevi firarisi olduğu öğrenildi.