“Ermenistan'ı uyarmıştım”

“Ermenistan'ı uyarmıştım”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Tovuz'da yaşanan olaylardan sonra Ermenistan'ı birkaç kez uyardığını belirtti.

Milli Güvenlik Kurulu'nun bugün yapılan oturumunda konuşan Aliyev, "Ermenistan'ı uyarmıştım. Tovuz olaylarından sonra kirli işlerinden vazgeçmemeleri halinde pişman olacakları konusunda defalarca uyarmıştım." açıklamasında bulundu.

Aliyev, "2016'da, 2018'de, bu yılın temmuz ayında onlara ders verdik. Ancak görünüşe göre, bu onlar için bir ders olmadı. Bu defa da onlara ders veriyoruz ve vereceğiz. Bugün şanlı Azerbaycan ordusu büyük bir başarıyla karşı saldırı harekâtı yürütüyor ve bu harekât devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Azerbaycan ordusunun tüm birliklerinde manevi bir yükselişin gözlemlendiğini vurgulayan Aliyev, orduya kayıt olan gönüllülerin sayısının on binlerle ifade edildiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Bu durum, halkımızın devletine olan sadakatinin bir göstergesidir. Dağlık Karabağ sorunu bizim ulusal sorunumuzdur. Dağlık Karabağ sorununun çözümü bizim tarihsel sorumluluğumuzdur. Daha önce de defalarca söylemiştim ve bugün de, bu sorunu Azerbaycan halkını memnun edecek biçimde çözmemiz gerektiğini söylemek istiyorum. Bunu tarihsel adaleti yeniden tesis edecek şekilde çözmeliyiz. Bunu Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü yeniden sağlayacak şekilde yapmalıyız."

Kaynak: Sputnik Türkiye