“Burada bir kumpas kurmaya çalıştılar”

“Burada bir kumpas kurmaya çalıştılar”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, iş insanı Sinan Aygün'ün iddialarına ilişkin soruya verdiği yanıtta, "Burada bir kumpas kurmaya çalıştılar. Arkasında kimlerin olduğunu biliyorum." ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Habertürk'te yayınlanan Türkiye'nin Nabzı programında Didem Arslan'ın sorularını yanıtladı.

Yavaş'ın öne çıkan ifadeleri şöyle:

"Dedim ki bunlar yarın iskana gelecek. Henüz taahhüdünü yerine getirmemiş, yapı ruhsatını almamışlar var. Bunun parasının tayinini kendi başıma yapamam. 4 tane grup başkanvekili yan yana gelsin.

İmarda verilen rantla onun karşılığında ne alacağına onlar karar versin. Bunun üzerine, 'Abi sen okulu yapmamışsın' diyor, konu bu raddeye geliyor. Dilekçe veriyor, 'Benden sadece para istediler' diyor.

Düzgün bir insan o paranın ne için istendiğini oraya yazar. Sağdan soldan haber gönderdi. 'Savcılığa vereceğim, benim işimi görmezlerse' dedi. Ben de 'Elinden geleni ardına koyma, bu belediyede artık hukuk işliyor' diye mesaj attım, cevap yazmadı.

Bir hakim, grup başkanvekiline söylüyor, 'Mansur'a söyle istinafa gitmezse ceza alır'. Ben bu kararı almasaydım, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) şikâyet edecekti, yine müfettiş gelecekti.

Onlar diyor ki 'Bizi Sinan Aygün çağırdı' diyor. Çağıran kendisi. Demek ki tuzak kurmaya çağırmış.

Ben hukukçuyum. Birisi gelse Sibel Aygün'ün oraya. Rüşvet ister gibi para istese. Ne yaparsınız? Kovarsınız değil mi? Çıkıp aynı arabayla mı gidersiniz?

Söylüyor, kendi ifadesi. 'Aynı arabayla belediyeye gittik' diyor. Dolayısıyla biz artık bu iftiralara alıştık.

Burada bir kumpas kurmaya çalıştılar. Arkasında kimlerin olduğunu biliyorum.

Bunları nasıl tespit edeceğiz biliyor musunuz? Ben şimdi hakaret davası da açtım. Bu olayların olduğu 3-4 gün içerisinde kimlerle telefonla konuştuğunun mutlaka ortaya çıkarılmasını isteyeceğim. Kimlerle yan yana gelmiş, kimlerle görüşmüş? Siyasilerden kimlerle görüşmüş?"

Kaynak: Sözcü