“Bu bir işgal projesidir”

“Bu bir işgal projesidir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, " 'Yüzyılın anlaşması' diyorlar. Bu bir işgal projesidir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "5. Anadolu Medya Ödülleri Töreni"nde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Ülkemizin ve milletimizin birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma içinde olması gereken bir dönemde içindeki kini ve nefreti kusanlar mı var, hemen bunların karanlık yüzlerini faş edip, kendilerini adeta sokağa çıkamaz hale getirmeliyiz.

Sosyal medya devasa ve tamamen kontrolsüz bir alan olarak hayatımızın adeta ortasına düştü. Deprem sonrası bazı kendini bilmezler sosyal medyada alçakça mesajlar yayınladı. 

Ülke olarak artık küresel sistemin birinci liginde mücadele eden güçlü bir Türkiye var. Birileri hâlâ Suriye'de, Doğu Akdeniz'de, Libya'da ne yaptığımızı anlamıyor. Bugün yürüttüğümüz siyasetle, bizi yeni Mondroslara mecbur bırakmak isteyenlerin oyunlarını bozuyoruz.

Karşımızda yalan yanlış bilgilerle Türkiye'yi ve Türk milletini karalamak için canhıraş şekilde çalışan devasa bir mekanizma bulunuyor. 

'Yüzyılın anlaşması' diyorlar. Ne anlaşması ya! Bu bir işgal projesidir. Utanmadan diyorlar ki 'Filistin'e yeni haklar getiriyoruz'. Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. Kudüs satılık değildir. Kimse 'bir şeyler verelim de siz burayı bize bırakın' edepsizliğine de girmesinler. Bu konuyu bugün Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında ele aldık. 

Türk milleti olarak Filistin'e bakışımız, cennetmekân Sultan Abdülhamit Han'ın neyse, bizim de bugün bakışımız odur."