Almanya'da Genel Seçime Doğru

Almanya'da Genel Seçime Doğru
Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) lideri ve Başbakan adayı Martin Schulz, Köln'de düzenlenen mitingde, Hristiyan Demokrat Birliği (CDU) lideri ve Başbakan Angela Merkel'i eleştirdi.

Heumarkt Meydanı'nda 3 bin civarında kişiye hitap eden Schulz, "Almanya şu an iyi durumda ancak daha iyi olabilir." dedi.

Almanya'da aynı şartlarda çalışan kadınların erkeklere oranla daha az kazanç sağladığını ifade eden Martin Schulz, 24 Eylül Pazar günü yapılacak seçimleri kazandıklarında öncelikli konulardan birinin bu eşitsizliği gidermek olduğunu kaydetti.

Schulz, öncelikli konulardan bir diğerinin ise zenginler için değil, orta ve düşük gelirliler için politika üretmek olduğunu belirterek, Merkel hükümetini orta ve düşük gelirlilerin durumuyla yeterince ilgilenmemekle suçladı.

Seçimlere az bir süre kaldığını hatırlatan Martin Schulz, "Sadece mevcut sorunları gidermek için çalışmayacağız, yeni ve reformist politikalar üreteceğiz. Almanya şu an iyi durumda ancak daha iyi olabilir. Pazar günü oylarınızı Sosyal Demokratlar için kullanmanızı ümit ediyorum." şeklinde konuştu.

Schulz'un konuşması öncesi mitinge katılanlara, Köln'ün SPD'li federal milletvekili adayları tanıtıldı.