Alışverişte Yeni Ödeme Modası UnionPay Kartları!

Alışverişte Yeni Ödeme Modası UnionPay Kartları!

UnionPay kartları dünya genelinde yaygınlaşıyor. Şirketten yapılan açıklamada, yurtdışında çıkarılan UnionPay kart sayısının 100 milyonu aştığı belirtildi.

Bu yılın Ocak-Eylül aylarında yurtdışında UnionPay kart satışı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 40'tan fazla arttı.

Bazı dış pazarlarda UnionPay kartları yerel işlemlerin yüzde 90'dan fazlasını oluşturuyor. Özellikle Güneydoğu Asya, Güney Kore (Kore Cumhuriyeti), Pakistan ve Orta Asya, UnionPay kartlarının en yoğun kullanıldığı yerler olarak öne çıkıyor.

Son yıllarda Çin'in UnionPay kartlarının kullanımı dünya genelinde yaygınlaştı. Birçok ülkede tüketiciler ödemelerini bu kartlarla gerçekleştiriyor. Şirket ortaya koyduğu yeniliklerle kart işlemlerinin yerel piyasada kullanımını kolaylaştırıyor. UnionPay, diğer e-cüzdan uygulamalarıyla da işbirliği yaparak dijitalleşme sürecini hızlandırdı.

Unionpay kartlarının ihraç edildiği başlıca ülkeler Kuşak ve Yol girişimi güzergahında yer alıyor. 30'dan fazla ülke ve bölge, 35 milyondan fazla UnionPay kartı çıkarılmış durumda. Bu sayı, Kuşak ve Yol girişimi öncesine göre 20 kat arttı.