Taksi ciroları 3 ayda yüzde 25 arttı

Taksi ciroları 3 ayda yüzde 25 arttı

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, yapılan son taksimetre zammının da etkisiyle son 3 ayda günlük taksi hasılatlarının yaklaşık yüzde 25 arttığını açıkladı.

Uber'in Türkiye'deki faaliyetlerinin mahkeme kararıyla durdurulması ve korsan taşımacılık yapan araçlara yönelik denetimlerin artırılması sonucunda taksi gelirlerinde ciddi bir artış yaşanıyor. 

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, geçen aylarda taksi ücretlerinde yapılan zamdan sonra korsan taşımacılığa yönelik uygulamaların da taksici esnafının gelirlerini artırdığını ifade etti.

Aksu, SGK'sız çalışan şoförün de kalmadığını vurgulayarak, "Her şeyi kanuna ve yönetmeliklere uygun yapıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) kayıtlı 44 bin şoförümüzün tamamına yakını uzun uğraşlarımız sonrası SGK'lı hale geldi. Belediyemizden izin almayan, kart almayan şoför çalışamaz, çalışamıyor. Bu anlamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne ayrıca destekleri için teşekkür ederiz." ifadesini kullandı.

Kaynak: Sputnik Türkiye