Bakan Turhan'dan “Atlas Global Hava Yolları” açıklaması

Bakan Turhan'dan “Atlas Global Hava Yolları” açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığının bütçesi üzerindeki görüşmelerde milletvekillerinin uçuşlarını durdurduğunu açıklayan Atlas Global Hava Yollarına ilişkin sorularını cevapladı.

Bakan Turhan, sivil havacılık kurallarına göre uçuşlarını durduran, uçuşu durdurulan veya ruhsatı iptal edilen hava yollarının Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünde (SHGM) mevcut olan teminatlarının nakde çevrilerek, yolcuların diğer hava yollarıyla tarifeli seferler için 5 günlük, tarifesiz seferler için 10 günlük sürede taşınmasının mümkün olduğunu söyledi.

Yolcuların mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Turhan, hava yolu şirketinin yetkilileriyle görüşmelerinin sürdüğünü ve yetkililerin geçici olarak uçuşları durdurduklarını söylediklerini aktardı.

Söz konusu hava yolu şirketinin SHGM'deki 500 bin dolarlık teminat mektubunun nakde çevrileceğini ifade eden Cahit Turhan, "Atlas Global ile ilgili önceliğimiz, yolcuların mağduriyetlerini gidermektir." diye konuştu.