“Sivil üniversite” ADA'nın çevrim içi başlayacak eğitimlerine binlerce kişi başvurdu

“Sivil üniversite” ADA'nın çevrim içi başlayacak eğitimlerine binlerce kişi başvurdu

"Türkiye'nin sivil üniversitesi" olma misyonunu taşıyan Ankara Düşünce Atölyesi'nin (ADA) yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 28 Aralık itibarıyla çevrim içi olarak 26 alanda başlatacağı kış dönemi eğitimlerine yaklaşık 4 bin kişi başvurdu. 

ADA'nın Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) iş birliğinde Mart 2019'da hayata geçirdiği atölye eğitimlerinin kış dönemi, Covid-19 salgını sebebiyle çevrim içi olarak düzenlenecek. 

Salgının entelektüel faaliyetleri durma noktasına getirmesi ve özellikle uzaktan eğitimdeki üniversite öğrencilerine ilgi duydukları alanlarda kendilerini geliştirebilme imkânı tanınması amacıyla ADA'nın kış dönemi atölye eğitimlerinden ücret alınmayacak. 

Farklı yaş ve eğitim grubundan herkesin katılabildiği atölye eğitimleri, 28 Aralık'ta başlayacak ve 7 Mart'a kadar devam edecek. 

ADA'nın sosyal medya ağları üzerinden kayıt yapılabilecek 26 alandaki kış dönemi atölye eğitimleri şöyle: 

"Psikoloji, edebiyat, tarih, sosyoloji, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, antropoloji, ekonomi, hukuk, sinema, tiyatro, müzik, kişisel gelişim, insan kaynakları, bilimsel araştırmalar, göç, Arapça, divan edebiyatı, İbranice, Farsça, İslam sanatları, iletişim, coğrafya, arkeoloji, felsefe, hitabet-diksiyon." 

EĞİTİMLER GÖNÜLLÜ AKADEMİSYENLERCE VERİLİYOR

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), ASBÜ, Hacettepe, Ankara, Bilkent, Başkent, Yıldırım Beyazıt, Ankara Hacı Bayram Veli ve Kırıkkale gibi üniversiteler ile çeşitli eğitim kurumlarından akademisyenlerin gönüllülük esasıyla verdiği eğitimler, kişilere ilgi duydukları konularda akademik derinlikte bilgilenme imkânını tanıyor. 

Yüzde 70 devam zorunluluğu ve sembolik bir bitirme makalesi sunma şartı bulunan atölyeleri başarıyla tamamlayanlara katılım sertifikası verilecek.