2020 AÖF sınav giriş belgesi ve sınav giriş yerleri

2020 AÖF sınav giriş belgesi ve sınav giriş yerleri

Uzaktan eğitim metoduyla eğitim veren Açıköğretim Fakültesi sınav giriş bilgileri erişime açıldı. 

18-19 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek olan AÖF sınavlarına katılmak için Anadolu Üniversitesi, giriş belgesini şart koşuyor. Giriş belgelerine AÖF sitesinden ulaşılabiliyor. 

AÖF GİRİŞ BELGESİ UYARISI

Sınava Girmek İçin Gerekli Belgeler Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı,Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, T.C. kimlik numaralı sürücü belgesi, Süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kart, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen fotoğraflı, imzalı, mühürlü ve süresi geçerli Geçici Kimlik Belgesi,Yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

Bunların dışındaki belgeler (mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez.

Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

AÖF SINAVLARINDA ULAŞIM ÜCRETSİZ

İETT'den yapılan açıklamada şöyle denildi;

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan karar gereği, İstanbul'da 18-19 Ocak 2020 tarihlerinde yapılacak Açık Öğretim Fakültesi sınavlarına girecek öğrenci ve sınav görevlileri İETT otobüsleri, metrobüs, Otobüs A.Ş araçları, özel halk otobüsleri, nostaljik tramvay ve tünel araçlarından ücretsiz faydalanacak.

Öğrenciler ve sınav görevlileri, 07.30 ile 18.00 saatleri arasında kartlarını okutmadan belgelerini otobüs şoförlerine göstererek ücretsiz seyahat hakkını kullanabilecek. 

Kaynak: Sözcü