TÜBA-GEBİP yıllık değerlendirme toplantısı çevrim içi yapılacak

TÜBA-GEBİP yıllık değerlendirme toplantısı çevrim içi yapılacak

Türkiye Bilimler Akademisi Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri (TÜBA-GEBİP) kapsamında geleneksel olarak düzenlenen yıllık değerlendirme toplantısı 17 Aralık'ta çevrim içi olarak gerçekleştirilecek. 

TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, yazılı açıklamasında, bilim insanlığı ve araştırıcılığı özendirme, gençleri bilim ve araştırma alanına yöneltme ve bilimsel başarıları ödüllendirme amaçları doğrultusunda, TÜBA-GEBİP ödül programını yürüttüklerini kaydetti. 

Program kapsamında bugüne kadar 508 üstün başarılı genç bilim insanının ödüllendirildiğini anımsatan Şeker, TÜBA-GEBİP Ödülü sahiplerinin aynı zamanda TÜBA Genç Akademi'nin de doğal üyesi olduğunu belirtti. 

Şeker, 17 Aralık'ta çevrim içi olarak yapılacak TÜBA-GEBİP yıllık değerlendirme toplantısı süresince, Fen Bilimleri I-II, Sağlık ve Yaşam Bilimleri, Mühendislik Bilimleri I-II ve Sosyal Bilimler alanlarından oluşan 6 eş zamanlı oturumda,  ödül sahiplerinin bilimsel projelerine ve son bir yılda yürüttükleri çalışmalarına ilişkin sunum yapacağını bildirdi.