SpaceX, Starhopper'in uçuşunu yine erteledi

SpaceX, Starhopper'in uçuşunu yine erteledi
SpaceX, Starhopper uçuşunu bir kez daha erteledi. Dün gece Türkiye saatiyle 00.00'da yapılması planlanan test uçuşu, "kablolama hatasından" ötürü iptal edildi.
 
SpaceX'in 20 metre uzunluğundaki prototip uçak gemisi Starhopper, dün gece son test uçuşunu yapmak için hazırlanmıştı. Test uçuşunda planlanan şey, Starhopper'ı yaklaşık 150 metre yüksekliğe çıkıp havada biraz süzüldükten sonra geri inmesiydi. Bu şekilde Starhopper son uçuşunu yapmış olacaktı ve test programı da sona erecekti.

Her şey planlandığı gibi gitmedi ve uçuş bir gerekçeyle iptal edildi. Bu ertelemenin Starhopper'ın yaşadığı ilk erteleme olmadığını da belirtelim.

Uçuşun iptal edilmesinden kısa bir süre sonra Elon Musk, Twitter üzerinde bir sorun olduğunu belirterek uçuşun bir gün sonra tekrar deneneceğini belirtti.

"Ateşleyicilerin inceleme altına alınması gerekiyor" açıklamasını yapan Elon Musk'un bu açıklamasından sonra kablolama sistemlerinde bir hata olduğu açık bir şekilde anlaşılıyor. Bir teknoloji bloggerı tarafından kendisine atılan uzun bir tweetin ardından "Dürüst olmak gerekirse, oldukça utanç verici." açıklamasını yaptı.