Facebook'tan anket doldurarak para kazanmak mümkün!

Facebook'tan anket doldurarak para kazanmak mümkün!

Son dönemde yaşadığı gizlilik ve güvenlik skandallarıyla hem kullanıcı hem de prestij kaybı yaşayan Facebook, insanları yeniden platforma çekebilmek için yeni yollar deniyor. Bunlardan bir tanesi de Viewpoints. Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) sosyal medya devinin bugün itibarıyla yayınladığı pazar araştırma uygulaması, kullanıcılara katıldıkları anketler karşılığında para kazanma şansı veriyor.

Facebook Viewpoints'e katıldıktan sonra ad, e-posta adresi, ikamet ettiğiniz ülke, doğum tarihi ve cinsiyet gibi bilgileri girmeniz gerekiyor. Tabii, eğer hâlihazırda bir Facebook hesabınız varsa, söz konusu bilgilerin çoğu otomatik olarak doldurulacaktır. ABD'li şirket daha sonra "Programs" olarak adlandırılan kısa anketlere katılmanızı isteyecek. 

Facebook Viewpoints uygulaması:

Burada yeterince puan toplamanız durumunda, Facebook size belli miktarlarda ödeme yapacak. Örneğin; bin puan aldığınızda bunun size geri dönüşü 5 dolar olacak. Şirket her ne kadar sürece ışık tutan bir video yayınlasa da dolduracağınız anketten maksimum ne kadar puan kazanabileceğiniz henüz belli değil. 

Yukarıdaki ekran görüntülerinde, 83 sorudan oluşan 15 dakikalık bir ankete katılarak bin puan kazanmanın mümkün olduğunu görüyoruz; ancak tüm anketlerin bu kadar uzun sürmesi beklenmiyor. Viewpoints ile elde edilecek verilerin Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi hizmetlerini geliştirmek için kullanacağını söyleyen sosyal medya devi, kullanıcı bilgilerini sorumlu bir şekilde ele alacaklarını ve üçüncü taraflara satmayacaklarını taahhüt ediyor. 

Kaynak:www.webtekno.com