Android 11 yepyeni bir güç menüsü ile gelecek!

Android 11 yepyeni bir güç menüsü ile gelecek!

Kısa süre önce şok bir erteleme kararı ile gündeme bomba gibi düşen Android 11, ufaktan ufaktan karşımıza çıkmaya başladı. 3 Haziran tarihinde yapılması planlanan Android 11 Beta etkinliğinin gerekçe sunulmadan iptal edilmesinin ardından birçok insanın hevesi kursağında kalmıştı. Henüz etkinliğin ne zaman gerçekleşeceğini veya neden ertelendiğini bilmeyen Androidseverler, Google'ın bu kararına tepki gösterse de Android 11 hoş detayları ile beklemeye değer olduğunu gösteriyor. En azından Android'in yeni sürümünde güç menüsü çok daha işlevsel ve estetik görünüyor.

Öyle ki XDA Forum'da görev yapan bir geliştiricinin paylaştığı video, şuanda yeterince demode olan güç menüsünü Android 11'de bambaşka bir dizayn ile göreceğimizi söyledi. Hatta söylemekle kalmadı, kısa bir video ile de bu değişimi doğruladı. Videoya göre bundan sonra güç menüsünden parlaklık ayarlarıyla oynayabilecek, üstelik cihazı kapatmak isterken önceki menülere göre görsel bir şölen yaşayacağız. Şuan için demo sürümünde olan bu güç menüsü, önümüzdeki sürümlerde daha da özelleştirilebilir hale gelecek.

Bu güç menüsü ile birlikte görsel açıdan çok daha başarılı bir güncellemenin bizleri beklediğini rahatlıkla söyleyebilirken, işlevsellik tarafında da fazlasıyla ümit vadedecek. Aynı zamanda söylenenlere göre Android 10'dan çok daha güvenli olacak olan Android 11, birçok güncel cihaza da renk katacak. Şuan için tüm bildiklerimizin bunlar olduğunu da belirterek, Android 11'in yeni tanıtım gününü beklemeye koyulalım.

Kaynak: teknoburada.net