17 Kasım Salı - Günlük Çin Burçları

17 Kasım Salı - Günlük Çin Burçları

Bugünün hakimi Ejderha burcu…

FARE

Bazı şeyleri kendinize saklıyorsunuz. Bu kez neye sinirlendiğinizi biraz daha açık bir dille anlatmalısınız. Bunu konuşmak, hiçbir şeyin düşündüğünüz kadar korkutucu olmadığını anlamanızı sağlayacak.

BOĞA

Sizden büyük insanların bile sağduyudan yoksun olduklarını fark ediyorsunuz. Bazı şeylere sizden daha yakın olabilirler çünkü deneyimliler ama siz de neleri gözden kaçırdıklarını anlamak için olaya objektif bir bakış açısıyla bakıyorsunuz. Birlikte güçleniyorsunuz, ekip olmalısınız.

KAPLAN

Bugünkü tartışmadan galip çıkıyorsunuz, çünkü karşınızdaki kişi sizinle daha fazla tartışmak istemiyor ve bu saçmalığa son noktayı koyuyor. Kazananın kim olduğunu bir kez daha düşünün...

TAVŞAN

Başkaları tarafından yapılan planlardaki ani değişimlere hemen tepki vermek zorunda değilsiniz. Ne olması gerektiğini dikkatlice düşünüp, zamanınızı çöpe atmaktan kurtulabilirsiniz.

EJDERHA

Kimse kimseyle bozuşmak ve tartışmak istemese de, gergin bir atmosferde çabucak sinirlenebilirsiniz. Ufak problemler, büyük sorunlara dönüşebilir. Bu yüzden samimi bir şekilde tartışmanın bir yolunu bulmalısınız.

YILAN

Arkadaşınızın gerçekten 'evet' demenizi istediğini görebiliyorsunuz. Ancak bu, dürüst bir cevap olmayacak. Eğer 'hayır' derseniz de arkadaşınızı üzeceğinizi düşünüyorsunuz. Bu durumda, kısa bir evet ya da hayır yerine ona, nedenlerinizi ve çekincelerinizi de anlatmalısınız.

AT

Söylemek istediğiniz bazı şeyler var. Fakat zamanlama konusunda tereddütleriniz var. Bu durum zihninizi fazlasıyla meşgul ediyor. Daha fazla ertelemeden, bu konuyu paylaşıp, rahatlayın.

KEÇİ

Çoğu zaman, fazlasıyla hoşgörülüsünüz. Bu yüzden kabul edilemez bulduğunuz belirli şeyler olduğunu öğrenmek insanları şaşırtabilir. Belki de insanların mizahi yapınızın yanı sıra ne kadar da prensipli bir olduğunuzu anlaması gerekiyor.

MAYMUN

Çok rutin bir hayat yaşamak istemiyorsunuz. Boş zamanlarınızda yapabileceğiniz bir şey olup olmadığını keşfedin. Olağanüstü olması gerekmiyor, spontane ve basit bir etkinlik bile hayatınızı renklendirebilir. 

HOROZ

Dostça ilişkiler kurmak zaman alır. Ancak böyle bir bağ, birbirini yüzeysel tanıyan insanlar arasındaki iletişime oranla daha anlamlı ve kuvvetli olur. Kolay kolay da kopmaz.

KÖPEK

Arkadaşınız, ucu size dokunacak bir karar vermeden önce sizinle konuşmak istiyor. İstemeden yaptıklarını anladığınız konular varsa, bu sizi kırmamaya çalıştıklarını gösterir. Dolayısıyla onlara yardımcı olmak için memnuniyetle bir şeyler yapmalısınız.

DOMUZ

Sözünü tutmayan insanlara, söz verdiklerini hatırlatmanın tam zamanı. Bunu, sıradan bir sohbet anında ufak ve zararsız imalarla yapabilirsiniz. Çünkü kimseyi kızdırarak kendinizden uzaklaştırmak ve konuyu tartışma boyutuna getirmek istemezsiniz.