Fenerbahçe’de yeni transferlerden Diego Rossi, Min-Jae Kim, Max Meyer ve Mergim Berisha UEFA listesine eklendi. Serdar Dursun sakatlığı nedeniyle listeye alınmazken Fatih Şanlıtürk, Arda Güler ve Melih Bostan UEFA B listesinde yer aldı.

Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan açıklamada, hem UEFA listesine eklenen isimler hem de transfer çalışmları ve kadro planlamasıyla ilgili bilgilere yer verildi.

Açıklamada yeni transferlerden Diego Rossi, Max Meyer, Berisha ve Min-Jae Kim’in UEFA listesine eklendiği ifade edildi. Serdar Dursun’un sakatlığı nedeniyle listeye alınmadığı, Fatih Şanlıtürk, Arda Güler ve Melih Bostan ise UEFA B listesine eklendiği kaydedildi.

Açıklamada, “Caner Erkin ve Steven Caulker ile ilgili transfer görüşmeleri sürüyor. Sinan Gümüş süresiz kadro dışı bırakıldı” ifadeleri kullanıldı.

Fenerbahçe’nin internet sitesinden yapılan bilgilendirnenin tam metni şu şekilde:

“Kulübümüz, Futbol Takımımızın 2021-22 sezonu yapılanması kapsamındaki planlama doğrultusunda; UEFA Avrupa Ligi için kadro bildirme süresinin son tarihi olan 2 Eylül 2021 itibarıyla belirlediği adımları atmıştır.

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira ile yapılan görüş alışverişleri doğrultusunda takımımıza transfer edilerek UEFA A listesinde eklenen isimler; Diego Rossi, Min-Jae Kim, Max Meyer, Mergim Berisha olmuştur.

Futbolcumuz Serdar Dursun yaşadığı sakatlık dolayısıyla UEFA listesine eklenmemiştir.

Oyuncularımız Fatih Şanlıtürk, Arda Güler ve Melih Bostan UEFA B Listesine alınmışlardır.

Kulübümüz, futbolda belirlenen birinci transfer ve tescil döneminin sonu olan 8 Eylül 2021 tarihine dek Teknik Direktörümüzün istekleri doğrultusunda en az bir ve yüksek olasılıkla birden fazla pozisyon için de transfer çalışmalarını sürdürmektedir.

Kulübümüz bu süreçte Gökhan Gönül, Harun Tekin, Kemal Ademi, M. Frey, M. Lemos (K), M. Samatta (K), M. Thiam, Nabil Dirar, Ozan Tufan (K), Sadık Çiftpınar ile yollarını ayırmıştır.

Caner Erkin ve Steven Caulker ile ilgili transfer görüşmeleri devam etmektedir.

Sinan Gümüş süresiz kadro dışı bırakılmıştır.

Takımımıza dair transfer gelişmeleri oldukça kulübümüz tarafından gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

Camiamızın ve kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Kaynak: TRT SPOR