2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2020) son 16 turu heyecanı, bugün oynanacak iki karşılaşmayla devam edecek ve son 16 turu tamamlanacak.

Günün ilk maçında şampiyonluk adaylarından İngiltere ve Almanya karşı karşıya geliyor. Wembley Stadı’ndaki mücadele 19:00’da oynanacak.

Hırvatistan, İskoçya ve Çekya’nın yer aldığı D Grubunu 7 puanla lider olarak bitiren İngiltere henüz kalesinde gol görmedi. Oynadığı futbolla İngiliz taraftarları memnun edemeyen İngiltere grupta oynadığı 3 maçta 2 gol attı.

Turnuvanın ölüm grubu olarak adlandırılan F Grubunda Fransa, Portekiz ve Macaristan ile mücadele eden Almanya bu zorlu grupta 4 puan topladı ve ikinci olarak son 16 turuna yükseldi. Grupta 6 gol atan Panzerler kalesinde ise 5 gol gördü.

Günün ikinci ve son maçında İsveç ile Ukrayna karşı karşıya geliyor. Hampden Park Stadı’ndaki mücadele 22:00’da oynanacak.

İspanya, Slovakya ve Polonya’nın bulunduğu E Grubunda 7 puan toplayan İsveç lider olarak son 16 turuna yükseldi. 3 maç sonunda 4 gol atan İsveç kalesinde 2 gol gördü.

Hollanda, Avusturya ve Kuzey Makedonya ile C grubunda mücadele eden Ukrayna 3 puanla 3. sırada yer alarak son 16 turuna yükselmeye hak kazandı. Grupta 4 gol atan Ukrayna kalesinde 5 gol gördü.

Maçlar TRT 1’de naklen yayınlanacak.